Sık Sorulan Sorular

 • Program neden data almıyor?

  Yayını Uydudan Alıyorsanız; Sağ altta bulunan yuvarlak simgenin (SkyStar Receiver) yeşil olmasına dikkat edin, ya da kare seklinde (AX4A Receiver) simge vardır yeşil olması gerekir. Eğer belirtilen simgeler kırmızı ise öncelikle anten kablosunun cihaz bağlantı noktalarını kontrol edin. Çanak antene müdahale edilmediğinden emin olun. Bilgisayarı kapatıp anten kablosunu çıkartıp 1 dakika kadar bekleyip, anten kablosunu takın ve bilgisayarı açın. Simge kırmızı ise Foreks Sistem Destek (0212 367 47 00) bölümü ile temasa geçin lütfen.

  Veri Alış Şeklinden DVB, sağ tarafta ip adresi bölümünde kullanılan Dijital receiverin ip adresi seçili olmalı. Son olarak, aynı pencerede en altta bulunan FX Sunucu seçili olmalı.

 • Data akışı neden sürekli kesiliyor?

  İnternet bağlantınızı kontrol edin (Birkaç web sitesi açmayı deneyebilirsiniz) Internet bağlantısında problem olduğunu düşünüyorsanız servis sağlayıcınızla irtibat kurmanız gerekmektedir.

 • FXPlus neden açılmıyor?

  Task Manager e girelim (Windows Alt çubuğa sağ Klik yaparak ‘Task Manager’ seçilir Kısayol Ctrl+Alt+Del) Processes(işlemler) bölümünde FXPlus.exe(Foverlay.exe) nin hafızada olup olmadığına bakın. Hafızada ise FXPlus.exe(Foverlay.exe) yi sağ klik yaparak işlemi sonlandır yapın.

  Program logosu geliyor Fakat ilerlemiyor ise, datalar elektrik kesintisi vb. sebeplerden dolayı bozulmuş olabilir. C:\FXPlus altından Tanımlar klasörünün adını değiştirin. Problem devem ederse sırasıyla; 1. C:\FXPlus altında DATABASE klasör ismini değiştirelim. 2. C:\FXPlus altında NEWDBv2 klasör ismini değiştirelim. Bu adımlar sorunu çözmez ise Foreks sistem destek bölümü ile görüşün lütfen.

 • Program neden çok ağır çalışıyor?

  Detay pencereleri açılırken, sayfa çağırırken ve programı kullanırken program donuyorsa, bilgisayarın gereksinimler yerine getirip getşrmediğini kontrol edin. Programın Kurulu olduğu PC en az P4 *** 512 MB Ram ve 10 GB boş diskli olmalıdır. Bilgisayarınızda çok fazla programı çalışıyor? Açık olan diğer programları kapatıp kontrol edin.

  Ayrıca sayfanız problemli veya çok yüklü olabilir. Bu durumda Programın standart sayfalarından birini kullanıp durumu kontrol edin. (Örn. Endeks)

 • Programın yedeğini nasıl alırım?

  C:\FXPlus Klasörünü komple başka bir klasöre kopyalamanız yeterli olacaktır

 • Programı başka bir PC'ye nasıl taşırım?

  C:\FXPlus Kopyalamamız yeterli olacaktır. Yeni bilgisayara kopyamla işlemini yaptıktan sona klasör içindeki en son Upgrade dosyasını çalıştırmanız gerekmektedir. Son versiyonu http://dl.foreks.com/FXPlusupgrade.exe linkinden indirip yükleyebilirsiniz. Yeni Kurulum için ; http://dl.foreks.com/FXPlussetup.exe linkini kullanabilirsiniz.

 • Sayfamı ve penceremi nasıl yedeklerim?

  C:\FXPlus\Ekranlar klasörü altında Ekranlar içinde sayfalarınız bulunmaktadır. Ekran yedeklerden veya başka bir PC ye kopyalarken Ekranlar klasörünü olduğu gibi kopyalayıp olabilirsiniz. Yeni kurulum sonrası veya başka bilgisayara taşırken Ekranlar klasörünü C:\FXPlus altına kopyalamanız yeterli olacaktır.

 • Programı yeni kurdum, dataları nasıl tamamlarım?

  FXPLUS program yapısı gereği, program kurduktan sonra eksik verileri internetten tamamlamaktadır. Yayını uydu üzerinden alıyorsanız seans aralarında ve sonunda programı açık bırakarak eksik dataların tamamlanmasını sağlayabilirsiniz.

 • Yeni çıkan hisse senetlerini neden göremiyorum?

  Boş bir satıra veya mevcut bir Hisse üzerine yeni Hisse Eklemek için Senetlerin yazılacağı yere aralıklı sol klik yapılarak Hissenin kodu yazılarak enter tuşuna basılır (Örn. TRGYO) Sayfada istediginiz bir alana satır acarak yukarıdaki yontem ile istediginiz hisseyi ekleyebilirsiniz. Satır Aç: Crtl+A Satır Sil: Ctrl+S

 • Grafik datalarım neden eksik?

  FXPlus program yapısı gereği, program kurduktan sonra eksik verileri internetten tamamlamaktadır. Yayını uydu üzerinden alıyorsanız seans aralarında ve sonunda programı açık bırakarak eksik dataların tamamlanmasını sağlayabilirsiniz.

 • Takas verilerini neden göremiyorum?

  Öncelikle takas lisansları kontrol edilmeli; Sag klik / Ayarlar / Lisans kısmında hepsi, Foreks'ten Lisans İste butonlarına bastığınızda Takas ve Takas FOREKS işaretli değil ise takasları göremezsiniz .Foreks sistem destek birimi ile görüşmeniz gerekmektedir.

  Elektrik kesintisi düzensiz kapanma vb durumlarda takas dosyası bozulmuş olabilir. Programı kapatıp C:\FXPlus\FXDB_SQL\DISTODY_V02 altında IseCustody klasörünün ismini değiştirip kontrol edebilirsiniz.

Bize Yazın

Bize daha farklı bir soru veya geri bildiriminiz mi var? İletişim formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz. Size en kısa zamanda cevap vereceğiz.

Bize Ulaşın
***
***
İşlem yapılıyor, lütfen bekleyiniz...